Dreiser: Formuła 1 nie jest w planach Porsche na najbliższe lata

Niemiecki producent był o krok od współpracy z Red Bullem w sezonie 2026.
19.01.2409:32
Mateusz Szymkiewicz
830wyświetlenia
Embed from Getty Images

Dyrektor sprzedaży Porsche Motorsport - Michael Dreiser, przyznaje, że producent nie planuje w najbliższych latach zaangażowania w Formułę 1.

Koncern ze Stuttgartu wraz z Audi zamierzał dołączyć do stawki od 2026 roku jako partner technologiczny zespołów Red Bulla. Porozumienie między Porsche a sześciokrotnymi mistrzami świata było o krok, jednakże ostatecznie rozmowy upadły w połowie sezonu 2022.

Przedmiotem sporu między stronami były dążenia Porsche do przejęcia pakietu udziałów w Red Bull Racing oraz wprowadzenie własnych ludzi do zarządu ekipy. W kolejnych miesiącach producent rzekomo rozmawiał z McLarenem oraz Williamsem, jednakże ostatecznie nie pojawi się on w stawce Formuły 1 z własnym silnikiem.

Motorsport zawsze będzie zakorzeniony w identyfikacji naszej marki - powiedział Michael Dreiser. Formuła 1 pozostaje dla nas interesującą serią wyścigową. Mimo to chcemy tam [w WEC, IMSA, FE] walczyć o zwycięstwa. Takie aspiracje są w naszej tradycji i pozostaje to naszym celem. Nie zamierzamy odnosić się do innych spekulacji.