Sainz: Jestem przekonany, że Vasseur sprawdzi się w roli szefa Ferrari

Kierowca Scuderii zdradził, że negocjował z Francuzem transfer do Renault na sezon 2017.
14.12.2219:49
Mateusz Szymkiewicz
968wyświetlenia
Embed from Getty Images

Carlos Sainz jest przekonany, że Frederic Vasseur sprawdzi się w roli szefa zespołu Ferrari.

Francuz został przedstawiony jako następca Matti Binotto, który ustąpi z funkcji lidera Scuderii z końcem roku. Vasseur przejmie jego obowiązki oficjalnie od 9 stycznia, wcześniej opuszczając ekipę Alfy Romeo.

Kierowca Ferrari - Carlos Sainz, przyznał, że odbył już pierwszą rozmowę z 54-latkiem i ma pełne przekonanie, że nowy szef wprowadzi pozytywne zmiany. Za każdym razem kiedy pojawia się ktoś nowy, wraz z nim pojawia się dodatkowa motywacja. Każdy chce w takich okolicznościach spisać się lepiej dla siebie oraz zespołu. Zobaczymy jak pod jego rządami ekipa będzie funkcjonowała. Przekonamy się jakie zmiany były konieczne. Ferrari jest ogromnym zespołem i mamy świadomość, że potrzebny będzie czas. Nic tutaj się nie dzieje z dnia na dzień.

Hiszpan dodał, że miał okazję poznać się z Vasseurem przed sezonem 2017, kiedy to negocjował transfer do zarządzanej przez niego ekipy Renault. Słyszałem o nim same dobre rzeczy. Znamy się osobiście, chciał sprowadzić mnie do Renault. Poza tym rozmawialiśmy już wczoraj. Zadzwoniłem do niego i po raz pierwszy nawiązaliśmy kontakt jako pracownicy Ferrari. Wiem, że sprawdzi się w swojej roli.