Szafnauer: Taki weekend nie może się powtórzyć

Alpine liczy, że w Miami zweryfikuje działanie wprowadzonego w Baku pakietu poprawek.
01.05.2313:07
Nataniel Piórkowski
668wyświetlenia
Embed from Getty Images

Alpine nie może pozwolić sobie na powtórkę fatalnego weekendu, jaki zaliczyło w Azerbejdżanie - podkreśla Otmar Szafnauer.

Problemy ekipy zaczęły się już w piątek, gdy w trakcie pierwszego treningu w bolidzie Pierre'a Gasly'ego doszło do pożaru. Francuz zdołał wyjechać na tor w kwalifikacjach, ale bardzo szybko uszkodził zawieszenie po uderzeniu w betonową ścianę.

Drugi z zawodników teamu - Esteban Ocon, stracił szansę na walkę o konkurencyjny wynik, gdy ekipa musiała złamać reguły parku zamkniętego, przeprowadzając prace nad jego A523. Stąd na kierowcę nałożona została kara startu z alei serwisowej do sprintu i głównego wyścigu.

Ostatecznie Ocon dojechał w niedzielę do mety na piętnastym miejscu - jedną pozycję za Gasly'm.

Weekend w Baku był gorzki i rozczarowujący. Nie możemy dopuścić do tego, by powtórzył się w przyszłości - zaznaczył szef teamu, Otmar szafnauer.

Piątek zaczął się dla nas bardzo pechowo i od tego momentu nie byliśmy w stanie odzyskać gruntu pod stopami.

Nie mogliśmy wypracować odpowiednich ustawień bolidu a przy tak ograniczonym przebiegu - na który wpłynęły różne problemy z niezawodnością bolidów - musieliśmy zmierzyć się z górą, na którą wspinaliśmy się przez dalszą część weekendu.

Trzeba zrobić wszystko, aby taka sytuacja wydarzyła się w przyszłości. Każdy kolejny weekend należy zacząć w najlepszej dyspozycji, otwierając sobie tym samym drogę do zdobycia tak wielu punktów, jak to tylko możliwe.

Alpine zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji konstruktorów. W czterech pierwszych Grand Prix sezonu ekipie udało się wywalczyć jedynie osiem punktów.

W Australii zademonstrowaliśmy tempo wyścigowe i mamy przed sobą dobrą szansę, by zweryfikować nasz pakiet poprawek w trakcie weekendu w Miami. Musimy ciężko pracować, by zrozumieć, jak możemy zmaksymalizować działanie udoskonaleń oraz zapewnić znacznie wyższe osiągi.