RN365: Alfa Romeo zaangażuje się w Haasa od sezonu 2024

Włoski producent ma zostać tytularnym sponsorem stajni z Kannapolis.
28.05.2312:49
Mateusz Szymkiewicz
1902wyświetlenia
Embed from Getty Images

RacingNews365 informuje, że Alfa Romeo pozostanie w Formule 1 po sezonie 2023 jako tytularny sponsor zespołu Haas.

Aktualnie włoski producent jest zaangażowany w Saubera, który startuje pod jego szyldem nieprzerwanie od 2019 roku. Mimo to Alfa zakończy współpracę ze szwajcarską ekipą po tegorocznej kampanii w związku ze zmianą w strukturze właścicielskiej.

Sauber stopniowo staje się własnością Audi, które od przyszłego roku rozpocznie przygotowania do debiutu w Formule 1 w sezonie 2026 na bazie zespołu z siedzibą w Hinwil.

Alfa Romeo, która docenia korzyści związane z ekspozycją w Formule 1, od 2024 roku ma związać się z innym klienckim zespołem Ferrari - Haasem. Rozmowy w tej sprawie miały wystartować podczas Grand Prix Monako i zrozumiałe, że uzgodniono dwuletni kontrakt o sponsoring tytularny warty 20 milionów dolarów za sezon.

Póki co nie jest jasne czy Haas rozpocznie starty pod szyldem producenta z Mediolanu lub czy w jego oficjalnej nazwie pojawi się Alfa Romeo u boku aktualnego tytularnego partnera - MoneyGram.

Według RacingNews365, aktywność Alfy Romeo może wkrótce zostać poszerzona o program hipersamochodu w Długodystansowych Mistrzostwach Świata. Włoska ekipa miałaby korzystać z technologii Ferrari lub Peugeota zrzeszonych w ramach koncernu Stellantis.