Benoit: Sauber chciał pozyskać Hulkenberga na sezon 2024

Szwajcar twierdzi nawet, że na pewnym etapie Sauber myślał o wymianie obu kierowców.
16.09.2311:13
Maciej Wróbel
605wyświetlenia
Embed from Getty Images

Jak twierdzi Roger Benoit, Sauber podjął próbę pozyskania Nico Hulkenberga z Haasa na rok 2024.

W środę zespół Alfa Romeo - który w sezonie 2024 wróci do nazwy Sauber - oficjalnie ogłosił zatrzymanie Valtteriego Bottasa i Guanyu Zhou na kolejny rok. Jednakże zdaniem Rogera Benoita ze szwajcarskiego Blicka decyzja ta nie należała do łatwych, a w Hinwil miały tygodniami toczyć się burzliwe dyskusje.

Pojawiły się nawet głosy chcące wymiany obu kierowców - powiedział Benoit. Ten duet stał się zbyt harmonijny, zbyt dobrze się im dogadywało, chwalili się wzajemnie, wciąż powtarzając przy tym to samo. To jest toksyczne.

Benoit ujawnia, że Sauber kontaktował się z Nico Hulkenbergiem w sprawie posady na sezon 2024, lecz niestety szef Haasa, Gunther Steiner, skorzystał w opcji w kontrakcie, zatrzymując doświadczonego Niemca w zespole na kolejny rok.

Zerwanie ważnej umowy z Bottasem byłoby więc zbyt kosztowne. Zdecydowano również o daniu Guanyu Zhou trzeciej szansy.

Przedstawiciel Saubera, Alessandro Alunni Bravi, twierdzi jednak, że nikt nie powinien być zdziwiony decyzją zespołu o utrzymaniu Zhou w składzie na następny sezon. Uważam, że jesteśmy konsekwentni w tym, co ogłosiliśmy na początku sezonu - powiedział Włoch podczas weekendu w Singapurze

Jesteśmy w okresie przejściowym jako zespół. To proces całkowitej transformacji i chcieliśmy stabilizacji w kontekście naszego składu kierowców.

Alunni Bravi nie zaprzecza jednak, jakoby podczas negocjacji z Zhou miało dojść do pewnych komplikacji z udziałem rodzimych sponsorów 24-latka. Oczywiście, by Zhou mógł pozostać, musiały zostać spełnione wszystkie warunki. Uważam, że mieliśmy otwartą i transparentną dyskusję w ostatnich kilku miesiącach.

Od początku chcieliśmy jednak kontynuować z nim współpracę w kolejnym sezonie. Uważamy, że jest on w stanie dokonać kolejnego kroku i poprawić się, tak jak zrobił on to w tym roku w porównaniu z poprzednim. Spodziewamy się, że będzie się czuł jeszcze bardziej komfortowo z zespołem i poczyni kolejny krok pod względem szybkości i konsekwentności - dodał Włoch.