Mumtalakat nabył 100% udziałów w McLaren Group

Państwowy fundusz Bahrajnu zmaksymalizował zaangażowanie w firmę z Woking.
23.03.2406:29
Nataniel Piórkowski
2110wyświetlenia
Embed from Getty Images

Mumtalakat przejął pełną kontrolę nad McLaren Group.

W komunikacie wydanym w piątek wieczorem, potwierdzono, że udziałowcy zatwierdzili w grudniu plan pełnej rekapitalizacji przedsiębiorstwa. 100 procent udziałów w Grupie przejął państwowy fundusz Bahrajnu.

Finanse McLarena zostały mocno nadszarpnięte w wyniku pandemii Covid-19. W 2020 roku firma musiała wprowadzić środki zaradcze, które obejmowały między innymi zwolnienia grupowe oraz wynajem bazy w Woking.

Ogłaszając pełne przejęcie McLarena przez Mumtalakat, dyrektor wykonawczy Grupy - Paul Walsh, powiedział: Jesteśmy zachwyceni ciągłym zaangażowaniem Mumtalakat w McLarena - teraz w ramach umowy, która wzmacnia naszą strukturę własnościową i zarządzającą.

Dzięki niej będziemy mogli w jeszcze większym stopniu skoncentrować się na realizacji naszego długoterminowego biznesplanu, włączając w to inwestycje w nowe produkty i technologie, przy jednoczesnej ocenie potencjalnych partnerstw technicznych z firmami z branży - dodał.

Dyrektor generalny Mumtalakat - szejk Abdulla bin Khalifa Al Khalifa, zaznaczył: Dzisiejszy komunikat wyznacza kolejną fazę w trajektorii firmy. Celem jest wzmocnienie jej pozycji lidera w branży supersamochodów oraz sportów motorowych.

Ta reorganizacja i nowa, uproszczona struktura, zapewniają McLarenowi sukces i otwierają strategiczne możliwości, wśród których znajdują się takie atuty jak poszukiwanie nowych partnerstw w celu zintensyfikowania rozwoju firmy w nadchodzących latach.

Zakończenie procesu przejęcia to także istotny kamień milowy, który odzwierciedla nasze wsparcie dla ciągłych innowacji McLarena i długoterminowe zaangażowanie w dążeniu do perfekcji.