David Sanchez został nowym dyrektorem technicznym Alpine

Francuz pozbawiony zakazu konkurencji od McLarena już rozpoczął nową pracę.
02.05.2411:21
Mateusz Szymkiewicz
1263wyświetlenia


Zespół Alpine potwierdził angaż Davida Sancheza w roli nowego dyrektora technicznego. Dla inżyniera jest to powrót do miejsca, w którym rozpoczynał karierę w Formule 1 w 2005 roku jako młodszy aerodynamik Renault.

Stajnia z Enstone po fatalnym starcie sezonu 2024 rozstała się z dotychczasowymi liderami pionu technicznego. Przygotowany na ten rok model A524 po pięciu wyścigach wciąż nie pozwolił na zdobycie punktów, natomiast szykowane pakiety poprawek w pierwszej kolejności mają rozwiązać problem zbyt wysokiej masy.

Jak potwierdzono tuż przed startem weekendu w Miami, wakat na stanowisku dyrektora technicznego uzupełni David Sanchez, dla którego jest to powrót do Enstone. Francuz spędził ostatnie lata na pracę dla Ferrari, gdzie na początku 2023 roku ustąpił z funkcji lidera działu aerodynamiki.

Poprzednim miejscem pracy Sancheza był McLaren, w którego szeregi oficjalnie wstąpił w styczniu. Mimo to inżynier rozstał się ze stajnią z Woking już po trzech miesiącach, kiedy to okazało się, iż jego obowiązki w roli dyrektora technicznego nie pokrywają się z ustaleniami na etapie negocjowania umowy.

Sanchez zostając dyrektorem technicznym Alpine przejmie odpowiedzialność nad działami osiągów, inżynierii oraz aerodynamiki, kierowanymi odpowiednio przez Ciarona Pilbeama, Joe'a Burnella oraz Davida Wheatera.

Jestem podekscytowany wyzwaniem w Alpine - powiedział David Sanchez. Nie mogę się doczekać ponownej pracy w Enstone, miejscu, w którym rozpocząłem karierę w Formule 1. W ten zespół zawsze zaangażowanych było mnóstwo fantastycznych ludzi i niewątpliwie drzemie w nim ogromny potencjał do odblokowania. Przed nami duże zadanie polegające na poprawie osiągów na torze i tego typu wyzwania mnie motywują. Jestem gotowy i nie mogę się doczekać ponownej współpracy z zespołami technicznymi Enstone-Viry, a jedynym celem będzie przywrócenie regularnego sukcesu temu wspaniałemu zespołowi.

Francuz rozpoczął już pracę dla stajni z Enstone, będąc pozbawionym zakazu konkurencji po epizodzie w McLarenie.