Ferrari potwierdza odejście Enrico Cardile

Dotychczasowy dyrektor techniczny miał podpisać umowę z Astonem na Silverstone.
08.07.2418:56
Mateusz Szymkiewicz
953wyświetlenia
Embed from Getty Images

Ferrari potwierdziło rozstanie z dotychczasowym dyrektorem technicznym - Enrico Cardile. Tymczasowo obowiązki Włoch przejmie szef zespołu Frederic Vasseur.

Cardile był częścią Ferrari od prawie dwudziestu lat, natomiast pracę dla zespołu Formuły 1 rozpoczął w 2016 roku stając na czele departamentu aerodynamiki. W trakcie sezonu 2020 projektant doczekał się awansu na stanowisko dyrektora technicznego, odpowiadając przede wszystkim za podwozia bolidów Scuderii.

Według informacji Autosportu przekazanych w czerwcu, od dłuższego czasu o usługi Cardile zabiegał Aston Martin, zbrojący się przed rewolucją techniczną szykowaną na sezon 2026. Do finalizacji rozmów z brytyjską stajnią miało dojść w trakcie weekendu na Silverstone i mimo nacisków prasy na Frederica Vasseur'a, by ten określił status projektanta, jego odpowiedź w niedzielę brzmiała, że Cardile dzisiaj jest dyrektorem technicznym Ferrari.

Ostatecznie w poniedziałkowe południe Scuderia wystosowała oświadczenie, w którym potwierdziła rozstanie z aktualnym szefem projektantów. Źródła Autosportu potwierdzają, że kolejnym miejscem pracy Włocha będzie Aston Martin, choć póki co nie jest jasne kiedy podejmie on nowe obowiązki.

Scuderia Ferrari potwierdza, że Enrico Cardile opuszcza zespół, pełniąc dotychczas funkcję dyrektora technicznego. Po niemal dwóch dekadach poświęconych na pracę dla Ferrari, ze skutkiem natychmiastowym jego obowiązki zostaną tymczasowo przekazane szefowi ekipy Fredericowi Vasseur'owi. Każdy w Ferrari dziękuje Enrico za jego ciężką pracę na przestrzeni lat - brzmi stanowisko stajni z Maranello.

Aston zatrudniając Cardile kontynuuje agresywną politykę rekrutacyjną. W ostatnim czasie stajnia z Silverstone ogłosiła pozyskanie Andy'ego Cowella jako nowego dyrektora Grupy, natomiast według ustaleń Autosportu, ekipa jest również faworytem do zabezpieczenia sobie usług Adriana Newey'a.