Cardile dołączy do Astona od 2025 roku jako dyrektor techniczny

Autosport informuje, że bliski przenosin do Silverstone jest również Adrian Newey.
09.07.2418:27
Mateusz Szymkiewicz
705wyświetlenia
Embed from Getty Images

Aston Martin oficjalnie ogłosił pozyskanie Enrico Cardile. Włoch rozpocznie pracę dla zespołu od 2025 roku w roli dyrektora technicznego.

49-latek spędził prawie dwie dekady w Ferrari, od sezonu 2016 pracując dla zespołu Formuły 1. Początkowo Cardile stał na czele działu aerodynamiki, by cztery lata później doczekać się funkcji dyrektora technicznego.

Ostatecznie Włoch w trakcie weekendu na Silverstone uznał, iż jego misja w Scuderii dobiegła końca i zdecydował się zrezygnować ze swoich obowiązków. Cardile podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii złożył podpis pod umową z Astonem Martinem, który ogłosił pozyskanie go od 2025 roku. Podobnie jak w Ferrari, 49-latek w brytyjskiej ekipie będzie stał na czele zespołu projektantów.

Ambicje oraz cele są jasne, a szansa na stanie się częścią tej przygody była wyjątkowa. To osobiste oraz zawodowe wyzwanie i nie mogę doczekać się współpracy z zespołem, a także wprowadzenia go na ścieżkę sukcesów - powiedział Enrico Cardile.

Enrico ma prawie dwudziestoletnie doświadczenie ze współpracy z Ferrari i zapewni nam świeżą perspektywę w dziale technicznym - dodał Mike Krack, szef Astona Martina. To kluczowy angaż dla zespołu, który jest budowany w kontekście regulacji na 2026 rok. Traktujemy Enrico jako ważny krok w kierunku realizacji naszych ambicji.

Oprócz Cardile, w najbliższym czasie szeregi Astona wzmocni Andy Cowell pozyskany w roli dyrektora wykonawczego całej Grupy. Według ustaleń Autosportu, kolejnym angażem stajni z Silverstone może być Adrian Newey, który wystąpi z szeregów Red Bulla bez zakazu konkurencji w pierwszym kwartale 2025 roku. Brytyjczyk ma zadecydować o swoich dalszych losach podczas letniej przerwy.