David Coulthard kierowcą Red Bull Racing w sezonie 2005

17.12.0400:00
Marek Roczniak
2501wyświetlenia

Zespół Red Bull Racing ogłosił dziś wieczorem zawarcie rocznego kontraktu z dotychczasowym kierowcą McLarena, Davidem Coulthardem. Wiadomość ta nie jest oczywiście specjalnym zaskoczeniem, bowiem Szkot wziął udział w ostatnich testach stajni z Milton Keynes na torze Jerez, bardzo szybko zadamawiając się w nowym otoczeniu, o czym chociażby świadczyły lepsze czasy okrążeń od pozostałych kandydatów na kierowców Red Bull Racing, Christiana Kliena i Vitantonio Liuzziego. Wkrótce ma być wydane oficjalne oświadczenie w sprawie zatrudnienia Coultharda, który ma na swoim koncie 13 zwycięstw i wywalczony w 2001 roku tytuł wicemistrza.

Na razie nie wiadomo, kto będzie partnerem 33-letniego kierowcy z Wysp Brytyjskich, a decyzja w tej sprawie może zapaść dopiero po nowym roku. Spekuluje się, że grę wchodzi nawet możliwość powierzania na przemian drugiego bolidu RB1 Klienowi i Liuzziemu w sezonie 2005, ale takie rozwiązanie nie byłoby chyba optymalne. Tymczasem jednym z kierowców testowych austriackiej stajni będzie najprawdopodobniej Neel Jani, który wraz z zakończeniem umowy sponsorskiej pomiędzy Red Bullem i Sauberem przestał być de facto testerem szwajcarskiej stajni i obecnie wiąże go już tylko kontrakt z austriackim producentem napojów energetycznych.

W tej chwili znamy już nazwiska 14 z 20 kierowców na sezon 2005. Do obsadzenia pozostają jeszcze drudzy kierowcy w zespołach Williams (kandydaci to Antonio Pizzonie oraz Nick Heidfeld) i Red Bull, a także pełne składy kierowców w zespołach Jordan i Minardi. W ostatnich dwóch przypadkach rozważanych jest wiele kandydatur i jak na razie brak informacji na temat ewentualnych faworytów. Na wyznaczenie lub zmianę kierowców zgodnie z regulaminem zespoły mają czas do 3 marca 2005. Obecna lista startowa znajduje się na stronie głównej sezonu 2005.

Źródło: F1Racing.net, pitpass.com