Dennis: Button miał oferty od innych zespołów

69-latek dodał też, iż opcja w kontrakcie Brytyjczyka nie jest zabezpieczeniem przed odejściem Alonso
03.09.1622:05
Mateusz Szymkiewicz
1646wyświetlenia


Ron Dennis ujawnił, że Jenson Button miał możliwość kontynuowania startów w Formule 1 w sezonie 2017, dysponując ofertami innych zespołów.

Podczas dzisiejszego spotkania z mediami na Monzy, ekipa McLaren potwierdziła swój przyszłoroczny skład kierowców, który utworzą Fernando Alonso oraz Stoffel Vandoorne, natomiast Jenson Button w ramach nowej, dwuletniej umowy zostanie ambasadorem stajni z Woking, a opcja zawarta na sezon 2018 pozostawia mu otwartą furtkę do powrotu do stawki F1.

Jenson miał oferty, by ścigać się w przyszłym roku dla innych zespołów i zdecydował się je odrzucić - powiedział 69-latek, który zapytany o czynniki jakie muszą nastąpić, by Button wrócił za kierownicę bolidu w sezonie 2018, odpowiedział: Nie mogę wam dać odpowiedzi na to pytanie, rzeczywistość jest taka, że za rok o tej porze zobaczymy w jakim znajdujemy się położeniu. Wtedy zadecydujemy czy skorzystamy z tego [opcji] lub nie. Mimo to w tym momencie Jenson znalazł się w sytuacji, w której jest w pełni zmotywowany oraz skupiony, ponieważ jego wybór nie był w jedną stronę. To co jest jasne, to fakt, że jeżeli Jenson ma poprowadzić bolid Formuły 1 w 2018 roku, to wierzę, że będzie to McLaren. Nie sądzę, by Jenson marzył, aby wskoczyć do kokpitu kogoś innego.

Dennis dodał również, że opcja zawarta w kontrakcie Buttona nie jest zabezpieczeniem przed możliwym odejściem Alonso po przyszłorocznych mistrzostwach. To nie jest dla nas polisa ubezpieczeniowa czy coś innego w tym rodzaju. To wszystko jest innowacyjną strategią odnośnie budowy składu kierowców na przyszły rok oraz kolejne - dodał Brytyjczyk.