Zespoły F1 spotkają się z przedstawicielami Liberty Media

Rozmowy z Chase'em Careyem odbędą się w tym tygodniu w Londynie.
16.03.1708:49
Nataniel Piórkowski
1012wyświetlenia


Przedstawiciele zespoły Formuły 1 spotkają się w tym tygodniu w Londynie z reprezentantami nowego właściciela serii Grand Prix - Liberty Media Group.

Pod koniec stycznia bieżącego roku amerykańska firma z branży medialnej sfinalizowała proces zakupu pakietu kontrolnego Formuły 1, a bezpośrednio po tym odsunęła od władzy dotychczasowego dyrektora generalnego Formula One Management - Berniego Ecclestone'a.

Miejsce Brytyjczyka na czele Formula One Group zajął Chase Carey. Jak przyznał dyrektor niewykonawczy Mercedesa w Formule 1 - Niki Lauda, w tym tygodniu zespoły spotkają się w stolicy Wielkiej Brytanii z Amerykaninem i jego współpracowaniami, by przedyskutować sprawy rozwoju sportu.

Chase powie nam, w jakim kierunku zmierzamy. Liberty Media wnosi do Formuły 1 nowe pomysły - pomysły, których potrzebujemy - powiedział trzykrotny mistrz świata F1.

Lauda dodał, że na chwilę obecną Carey nie może wprowadzić w życie wszystkich planów. Organizatorzy mają podpisane kontrakty, zespoły mają podpisane kontrakty. Z całą pewnością będą jednak negocjowane nowe umowy. Jestem sobie w stanie wyobrazić, że proces ten rozpocznie się już w tym roku.