Esteban Ocon odwiedził fabrykę Williamsa

Nasilają się pogłoski, jakoby Francuz mógł dołączyć w przyszłym roku do stajni z Grove
28.09.1816:05
Mateusz Szymkiewicz
1781wyświetlenia
Embed from Getty Images

Esteban Ocon potwierdził, że ma za sobą wizytę w fabryce Williamsa.

Na początku weekendu w Soczi spekulowano, że w przerwie po Grand Prix Singapuru kierowca stawił się w placówce stajni z Grove. Przyszłość Francuza w Force India znajduje się pod bardzo dużym znakiem zapytania i jako jedyne realne miejsce startów w sezonie 2019 wymienia się Williamsa, który z racji współpracy z Mercedesem może przy odpowiednich warunkach zatrudnić jego juniora.

Spotkałem się z Claire oraz Frankiem, lecz nie poruszaliśmy kwestii kontraktowych - powiedział Esteban Ocon, który dodał, że potencjalnego przejścia do Williamsa nie traktowałby jako krok w tył, choć liczyłby się ze startami na końcu stawki. Zawsze lepiej jest się ścigać. Kiedy masz roczną przerwę powrót nie jest łatwy, zwłaszcza dla twojego organizmu. F1 to jedyne miejsce, w którym chcę startować. Dochodzi tu również kwestia bezpieczeństwa. Robert Wickens jest kierowcą, który prawie nigdy nie popełnia błędów, ale ten jeden mógł kosztować go życie [w IndyCar].

Ocon przed weekendem w Rosji stanął również w obronie Lance'a Strolla, który jest bliski przenosin do Force India w jego miejsce z racji tego, iż zespół stał się własnością ojca. 22-latek opublikował w mediach społecznościowych wspólne zdjęcie z Kanadyjczykiem na pokładzie samolotu. Lance jest moim najlepszym przyjacielem w padoku i pracuje równie ciężko jak ja, by zdobyć kokpit. Krytyka spadająca na niego jest nie w porządku - dodał Francuz.

KOMENTARZE

3
kumien
28.09.2018 07:34
Sergio niby zostaje w FI, ale zespół niepotwierdza. Sergiej tak samo. Sam mówi, że zostaje, a zespół cisza. Toro Rosso pewnie zgarnie Kwiata, ale dalej zostaje jeden fotel.
Mahilda111
28.09.2018 04:57
@JuJu_Hound A kto powiedział, że Siergiej zostanie? ;) Podobno ostatnio jego menedżerowie mieli naciskać na spotkanie z Helmutem Marko odnośnie sytuacji w Toro Rosso, bo jego szanse na pozostanie w Williamsie mają być niespecjalne.
JuJu_Hound
28.09.2018 04:25
Trzymam kciuki za Estebana, teraz chyba bardziej niz za Kubicę. Naprawdę nie chcę żeby Robert jeździł w takim słabym bolidzie. A Esteban pokaże prawdziwy potencjał Sergeya.