Sirotkin współczuje Williamsowi ciężkiego początku sezonu 2019

Rosjanin wykorzystuje przerwę w startach w F1 na przemyślenie wydarzeń z ubiegłego roku.
28.02.1918:08
Nataniel Piórkowski
1621wyświetlenia
Embed from Getty Images

Siergiej Sirotkin podkreśla, że współczuje Williamsowi problemów z zimowych testów.

Po roku startów miejsce Rosjanina w stajni z Grove zajął Robert Kubica.

Sirotkin skoncentrował się na programie startów w WEC z teamem SMP Racing, a w środę ogłosił powrót do zespołu Renault na stanowisku kierowcy rezerwowego.

Wszyscy wiemy, że zespół znajduje się w bardzo trudnej sytuacji. Z drugiej strony mam tam wielu wspaniałych przyjaciół i znajomych. Wiem, że pracowaliśmy razem tylko przez jeden sezon, ale był to naprawdę bardzo długi rok. Spędziliśmy tak dużo dni w fabryce, na torach wyścigowych, pracując nad wyjściem z tego ciężkiego położenia - powiedział zawodnik z Moskwy.

Czuję się tak, jak gdybym był tam od zawsze. Wiem, jak wiele pracy włożyliśmy w rozwój. Jest mi bardzo przykro, że ze względu na pewne trudności nie widzimy wyników w postaci poprawy osiągów. Wolę nie komentować tej sprawy zbyt szeroko. Znam tych ludzi i wiem, na co zasługują. Życzę im wszystkiego najlepszego i mam nadzieję, że osiągną wyniki, na jakie zasługują.

Sirotkin dodał, że nie żywi urazy do Williamsa ze względu na utratę wyścigowego fotela. To był dla mnie naprawdę niezbędny czas. Mogłem wrócić do domu, zastanowić się na spokojnie nad tym, co wydarzyło się w ubiegłym roku, a także przejść przez proces oceny w trybie wyścig po wyścigu - jak sobie radziłem, co robiłem a czego nie. Robię to powoli. Kilka myśli tu, kilka tam. To siedzi w w mojej głowie.

Miło jest mówić tu o wszystkim, ale jednocześnie żałuję, że nie mogę tak po prostu wskoczyć do bolidu i zastosować w praktyce wszystkich rzeczy, których się nauczyłem. To dobry czas na przemyślenie. Chcę zdobyć dogłębną wiedzę na temat tego, co się stało - podsumował.

KOMENTARZE

1
mbwrobel
28.02.2019 09:39
Ktoś mu w końcu wytłumaczył, że wieszanie psów na swoim byłym zespole za politykę kadrową nie jest dobrym sposobem na budowanie fundamentów swojej przyszłej kariery?