Antonio Giovinazzi został laureatem nagrody Lorenzo Bandiniego

Włoch otrzyma trofeum w tę sobotę, w trakcie specjalnej imprezy w Brisighelli.
14.06.1911:35
Nataniel Piórkowski
2212wyświetlenia


Antonio Giovinazzi dołączył do grona laureatów nagrody imienia Lorenzo Bandiniego.

Włoch otrzyma trofeum w tę sobotę, podczas tradycyjnej uroczystości połączonej z przejazdem pokazowego bolidu Alfy Romeo po ulicach Brisighelli - malowniczo położonego miasteczka w regionie Emilia-Romania.

Nagroda ustanowiona została w 1992 roku na cześć Lorezno Bandiniego - włoskiego kierowcy, który w 1967 roku doznał poważnych obrażeń w pożarze, jaki strawił jego bolid po uderzeniu w bariery na torze w Monako. Bandini został przetransportowany do szpitala, gdzie po trzech dniach walki lekarzom nie udało się uratować mu życia.

Giovinazzi jest pierwszym Włochem w stawce Formuły 1 od sezonu 2011. W poprzednich latach nagroda była przyznawana absolutnym gwiazdom sportu: Michaelowi Schumacherowi, Fernando Alonso czy Kimiemu Raikkonenowi. Na liście wyróżnionych znajdują się także nazwiska Jensona Buttona, Jacquesa Villeneuve'a, Sebastiana Vettela, Lewisa Hamiltona, Nico Rosberga, Juana Pablo Montoi, Maxa Verstappena czy Roberta Kubicy. Polak został uhonorowany za swoje osiągnięcia w kwietniu 2009 roku.

Obecny sezon nie układa się po myśli Giovinazziego. Od samego początku kampanii pozostaje on w cieniu zespołowego kolegi - Kimiego Raikkonena i jak dotąd nie zdobył ani jednego punktu do klasyfikacji generalnej. Oprócz niego zerowy dorobek mają tylko kierowcy najsłabszego w stawce Williamsa.