Marko: Albon musi zrobić więcej w sezonie 2020

Doradca Red Bulla odniósł się również do utraty sponsoringu Astona z końcem roku.
05.02.2015:55
Mateusz Szymkiewicz
1017wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko uważa, że Alexander Albon musi wejść na jeszcze wyższy poziom w sezonie 2020.

Tajlandczyk w minionym roku po zaledwie dwunastu wyścigach w Formule 1 doczekał się promocji do Red Bull Racing. 23-latek za kierownicą RB15 regularnie zdobywał punkty, natomiast w Brazylii był o krok od pierwszego podium w karierze. Jego postawa została doceniona przez szefów zespołu i zaproponowano mu nowy kontrakt.

Dołączył do czołowego zespołu po zaledwie sześciu miesiącach. Z doświadczeniem oraz lepszymi przygotowaniami z pewnością teraz będzie musiał zrobić więcej - powiedział Helmut Marko, doradca Red Bulla. Musi stać się mocniejszy w kwalifikacjach, a także generalnie musi być bardziej regularny. Jestem jednak przekonany, że będzie w stanie to zrobić.

Austriak odniósł się również do zmian, jakie Red Bull przejdzie od 2021 roku. Stajnia z Milton Keynes utraci tytularny sponsoring Aston Martina, który dołączy do stawki w miejsce Racing Point. Koniec współpracy z Aston Martinem jako tytularnym sponsorem sprawi, że nasze życie z Hondą stanie się jeszcze łatwiejsze. Jesteśmy bardziej niż zadowoleni z ich postępów, szczególnie po stronie niezawodności. Ogólnie jednak cały pakiet z marketingiem, promocją oraz kierowcami sprawił, że nasza współpraca jest udana.