Steiner: Jest za wcześnie, by myśleć o składzie na 2021 rok

Szef Haasa ujawnił, że chciał rozpocząć rozmowy z Magnussenem jeszcze w marcu.
24.04.2011:01
Mateusz Szymkiewicz
528wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Haasa - Gunther Steiner, przyznał, że w obecnych okolicznościach jest za wcześnie, by zacząć myśleć o składzie kierowców na 2021 rok.

Aktualni reprezentanci zespołu, Kevin Magnussen oraz Romain Grosjean, posiadają kontrakty ważne tylko do końca tego roku. Mimo to pandemia koronawirusa doprowadziła do opóźnienia startu sezonu 2020, a co za tym idzie rynek kierowców stanął w martwym punkcie.

Nawet nie myślę o tym co stanie się u nas po stronie kierowców. Po pierwsze musimy przejść przez kryzys, a dopiero potem patrzeć przed siebie - powiedział Gunther Steiner.

Szef Haasa ujawnił jednak, że pierwotnie jeszcze w marcu chciał podjąć rozmowy z Kevinem Magnussenem na temat nowej umowy. Po prostu chcieliśmy wypuścić statek na morze. Jak dobrze wiecie, on [Magnussen] jest w niezłych relacjach z nami, startuje dla nas cztery lata. Dogadujemy się dobrze nawet na płaszczyźnie osobistej, zarówno ze mną jak i Gene Haasem. Najpierw musimy spojrzeć na wyniki, a dopiero później na przyszłość. W tej chwili jest za wcześnie, by rozmawiać o kierowcach. Mamy o wiele więcej problemów niż same starty, więc kto będzie dla nas jeździł to w tej chwili najmniejsze zmartwienie.