Motorsport-Total: Renault podjęło rozmowy z Valtterim Bottasem

Stajnia z Enstone ma rozważać również ponowne zatrudnienie Nico Hulkenberga.
21.05.2016:30
Mateusz Szymkiewicz
2925wyświetlenia
Embed from Getty Images

Motorsport-Total.com informuje, że Cyril Abiteboul z Renault podjął rozmowy z Didierem Cotonem, który reprezentuje Valtteriego Bottasa.

Stajnia z Enstone posiada wolną posadę przed sezonem 2021, po tym, jak McLaren ogłosił zatrudnienie Daniela Ricciardo. W roli faworyta do zastąpienia Australijczyka wymieniano Fernando Alonso, lecz w ostatnich dniach pojawiły się informacje, że Renault nie zamierza spieszyć się z wyborem nowego partnera dla Estebana Ocona.

Według Motorsport-Total.com, które jako jedno z pierwszych informowało o odejściu Vettela z Ferrari, Renault poważnie wzięło pod uwagę kandydaturę Valtteriego Bottasa. Fin aktualnie reprezentuje barwy Mercedesa, z którym jest związany kontraktem tylko do końca tego roku. Z posadą w stajni z Brackley łączony jest w ostatnim czasie Sebastian Vettel, natomiast Toto Wolff ma rozważać promocję juniora George'a Russella.

W tej sytuacji Bottas może zostać pozbawiony posady na sezon 2021 i według raportów z Niemiec, Cyril Abiteboul miał odbyć pierwsze rozmowy z menedżerem Fina - Didierem Cotonem. Warto podkreślić, że jednym z partnerów biznesowych Cotona jest Toto Wolff, który mógł przekazać mu informację o szykowanych zmianach w Mercedesie oraz znalezieniu alternatywy dla Bottasa.

Motorsport-Total.com podaje również, że inną opcją Renault może być Nico Hulkenberg. Niemiec startował dla stajni z Enstone w latach 2017-2019, ustępując od tego roku miejsca Estebanowi Oconowi. 32-latek obecnie nie posiada jakiegokolwiek kontraktu na starty w innej serii.