Domenicali: Alonso może pomóc Sainzowi przed debiutem w Ferrari

"To nowa szansa dla kierowcy z Hiszpanii, by zdobyć mistrzostwo świata ze Scuderią".
25.05.2012:13
Nataniel Piórkowski
731wyświetlenia
Embed from Getty Images

Były szef Ferrari - Stefano Domenicali ma nadzieję, że Fernando Alonso pomoże Carlosowi Sainzowi w przygotowaniach do debiutu w Ferrari.

Od kolejnego sezonu Sainz zastąpi we włoskim zespole Sebastiana Vettela. Domenicali uważa, że Alonso, który przez pięć lat bronił barw Ferrari w Formule 1, przekaże swojemu rodakowi cenne wskazówki na temat pracy w zespole ze ścisłej czołówki.

Myślę, że na tym etapie Alonso bardzo mocno pomoże Carlosowi w przystosowaniu się do Ferrari. Fernando i Carlos są bardzo bliskimi znajomymi.

Wydaje mi się, że Fernando i ojciec Carlosa będą w stanie przekazać mu swoje doświadczenie. Będzie ono miało istotne znaczenie. W tym roku Carlos musi przygotować się do kolejnego sezonu, w którym będzie musiał zmierzyć się z presją ścigania się w barwach Ferrari.

Carlos ma silną psychikę i jest konkurencyjnym kierowcą. Gdy jesteś synem mistrza świata i dostajesz się do Formuły 1, to naprawdę musisz być dobry.

Domenicali dodał, że miał nadzieję na to, iż Ferrari zdecyduje się na podpisanie umowy z Sainzem, umacniając tym samym swoje powiązania z Hiszpanią.

Te związki pomiędzy Ferrari i Hiszpanią są bardzo ważne. Najpierw Fernando, teraz Carlos. To nowa szansa dla kierowcy z Hiszpanii, by zdobyć mistrzostwo świata ze Scuderią.