Brown: Kondycja finansowa McLarena jest już stabilna

"Myślę, że jesteśmy w całkiem dobrej sytuacji. Złe wiadomości są za nami".
04.08.2011:33
Nataniel Piórkowski
784wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zak Brown podkreślił, że McLaren unormował swoją sytuację finansową.

Pod koniec czerwca Grupa McLarena otrzymała 150 milinów funtów pożyczki od National Bank of Bahrain - instytucji związanej z większościowym właścicielem firmy, funduszem inwestycyjnym Mumtalakat. W ciągu kilku ostatnich dni zespół F1 ogłosił także dwie nowe umowy sponsorskie.

Myślę, że jesteśmy w całkiem dobrej sytuacji. Złe wiadomości są już za nami. Jesteśmy w dobrej kondycji finansowej - powiedział dyrektor generalny McLaren Group podczas weekendu na Silverstone.

Myślę, że czerpiemy korzyści z agresywnego podejścia. Po uderzeniu koronawirusa przeszliśmy do ofensywy. Uznaliśmy, jak poważnym problemem może okazać się ta pandemia - zarówno dla naszego sportu jak i nas samych. Postanowiliśmy zmierzyć się z tymi problemami, szybko na nie odpowiedzieć i zacząć pisać nową kartę.

Właśnie ogłosiliśmy umowy sponsorskie z Gulf Oil i Iconixem. Mamy też w planach kilka kolejnych komunikatów. Znajdujemy się w dokładnie takiej sytuacji, jakiej byśmy chcieli.

Parząc w przyszłość w kierunku kolejnej podróży, operujemy lepszym modelem biznesowym - tak Formuła 1 jak i McLaren. Nasza sytuacja jest dobra a nastroje bardzo pozytywne.

W przeciwieństwie do kryzysu finansowego z 2008 roku, gdy wszyscy stanęli w miejscu, ludzie radzą sobie teraz z pandemią, wiedząc, że może nam ona towarzyszyć także w przyszłym roku. Ludzie wracają do biznesów, ale prowadzą je w nieco inny sposób.

Podobnie jest w naszym przypadku. Na przykład większe znaczenie zaczęła mieć aktywność w mediach społecznościowych, w której zresztą radzimy sobie całkiem nieźle.

Prowadzimy wiele różnych rozmów o charakterze biznesowym. W kontekście 2021 roku spodziewam się nieco wolniejszego wzrostu niż moglibyśmy oczekiwać, ale powinno być w porządku.