Villeneuve: Bottas musi 'wejść Hamiltonowi do głowy'

Kanadyjczyk uważa, że Lewisa Hamiltona da się pokonać.
25.08.2018:50
Maciej Wróbel
930wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zdaniem mistrza świata z 1997 roku, Jacquesa Villeneuve'a, Valtteriemu Bottasowi do zdobycia tytułu mistrzowskiego nie wystarczą same próby pokonania Hamiltona bezpośrednio na torze.

Valtteri Bottas świetnie rozpoczął sezon, zwyciężając w Grand Prix Austrii. Od tamtej pory Fin jednak nie wygrał już ani jednego wyścigu, podczas gdy Lewis Hamilton odniósł cztery zwycięstwa, wypracowując jednocześnie przewagę 43 punktów nad Bottasem. Po Grand Prix Hiszpanii 31-latek przyznał nawet, że jego szanse na tytuł zaczęły się oddalać.

Jacques Villeneuve, który sam w roku 1997 stoczył zaciekły bój o tytuł z Michaelem Schumacherem, stwierdził, że Valtteri Bottas musi zacząć lepiej grać na emocjach. Widzieliśmy w przeszłości, jak Nico Rosberg wszedł Hamiltonowi do głowy i ostatecznie zdołał go pokonać - przyznał Kanadyjczyk w rozmowie ze Sky Italia.

Bottas ciągle może tego spróbować, ale jest zbyt mało kierowców, którzy są gotowi zrobić wszystko, by wygrać. Pokonanie Hamiltona wyłącznie na torze to nie wszystko. On tylko powróci twardszy i silniejszy. Często widać u mistrzów tę wyjątkową cechę - oni zawsze chcą wygrywać.

Villeneuve twierdzi również, że Nico Rosberg zdecydował się wycofać z Formuły 1 po sezonie 2016, ponieważ nie był w stanie dalej rywalizować z taką intensywnością. Było to po prostu już zbyt trudne pod względem mentalnym, by pozostać na dłużej. Lewisa z pewnością da się pokonać, ale on czuje się bardzo mocny z tym zespołem.