Yamamoto: Honda chce zobaczyć Tsunodę w AlphaTauri

Nie ustają spekulacje, jakoby posada Daniiła Kwiata była zagrożona.
26.08.2009:42
Mateusz Szymkiewicz
942wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Honda Motorsport - Masashi Yamamoto, przyznał, że chciałby zobaczyć Yukiego Tsunodę w Formule 1 jako kierowcę wyścigowego AlphaTauri.

Japończyk jest wspierany przez Hondę oraz Red Bulla, startując w tym roku w Formule 2. Tsunoda po sześciu rundach zajmuje czwartą pozycję w klasyfikacji z dorobkiem jednego zwycięstwa. Jego dobra postawa wywołała plotki, jakoby AlphaTauri traktowała go w roli faworyta do posady na sezon 2021.

Franz Tost powiedział, że Yuki jest bardzo dobry - ujawnił Masashi Yamamoto, szef Honda Motorsport. Red Bull także go lubi. Tsunoda ma tylko 20 lat i uważam, że jeżeli Japończyk w tym wieku pokazuje już tak dużą szybkość, to jest to bardzo imponujące. Myślę, że jest on oczywistym wyborem. Liam Lawson także spisuje się dobrze w Formule 3, lecz nie otrzyma natychmiast miejsca w F1. Nie mogę się doczekać, aż zobaczę Tsunodę w Formule 1.

Zdaniem komentatora rosyjskiej telewizji - Aleksieja Popowa, debiut w sezonie 2021 w Formule 1 może być zbyt wczesny dla Tsunody. Zgadza się, wygrał wyścig oraz regularnie staje na podium, ale moim zdaniem jest za wcześnie na umieszczenie go w AlphaTauri. Nie jest również dobrze, gdy Marko zaczyna źle wyrażać się o Daniile. Przegrywa z Gasly'm 6-0 w kwalifikacjach, a w wyścigach zdobył tylko 2 punkty przy jego 14. Nie jest to dla niego zbyt zdrowa sytuacja.