Hamilton otrzymał dwa punkty karne

Kierowca Mercedesa ma już w sumie na koncie dziesięć karnych oczek.
27.09.2015:18
Nataniel Piórkowski
1471wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lewis Hamilton otrzymał dwa punkty karne za incydenty związane z przeprowadzeniem próbnych startów w niedozwolonym miejscu.

Kierowca Mercedesa złamał zasady określone w instrukcjach wydanych przez dyrektora wyścigu, wykonując dwa próbne starty na wyjeździe z alei serwisowej.

Artykuł 36.1 wymaga od kierowców używania stałej prędkości u wyjścia z boksu w miejscach innych niż wyznaczone do tego celu miejsce umożliwiające wykonanie próbnych startów. Jest ono zlokalizowane po prawej stronie za światłami znajdującymi się u końca alei serwisowej. Nie jest ono częścią toru. Wszyscy kierowcy bez wyjątku mieli wiedzę na ten temat.

Dwa punkty karne oznaczają, że Hamilton ma już na swoim koncie 10 karnych oczek. Nie zdarzyło się jeszcze, aby którykolwiek z kierowców zebrał więcej niż 10 punktów karnych. Sześciokrotny mistrz świata jest trzecim zawodnikiem po Sebastianie Vettelu i Daniile Kwiacie, który osiągnął ten poziom.

Najbliższe dwa punkty karne zostaną usunięte z superlicencji Hamiltona dopiero 17 listopada, a więc dwa dni po wyścigu o Grand Prix Turcji.