Daimler zapowiada ograniczenie wydatków na Mercedesa w F1

Koncern po raz kolejny deklaruje utrzymanie zespołu w Mistrzostwach Świata.
15.10.2010:39
Mateusz Szymkiewicz
1135wyświetlenia
Embed from Getty Images

Prezes Daimlera - Ola Kallenius, potwierdził, że Mercedes utrzyma swój zespół w Formule 1, jednakże koncern ograniczy wydatki związane z jego działalnością.

Ubiegłoroczny budżet mistrzów świata wyniósł 430 milionów dolarów, podczas gdy już w sezonie 2021 wejdą w życie drastyczne limity. Zespoły nie będą mogły wydać więcej niż 145 milionów dolarów, co docelowo ma wyrównać stawkę Formuły 1 i pozytywnie wpłynąć na widowisko.

Pomimo korzystnych zmian, pojawiają się sygnały, iż Mercedes może wycofać się z serii lub sprzedać swój zespół. Kategorycznie taki scenariusz wykluczył prezes Daimlera, który nie widzi powodów, dla których niemiecki producent miałby zrezygnować z rywalizacji.

Nie mamy żadnych powodów, by wycofać się z Formuły 1, tak samo jak Bayern Monachium nie ma powodów, by wycofać się z piłki nożnej. Mimo to obciążenie finansowe w ciągu trzech najbliższych lat zmniejszy się o połowę. W związku z tym postawiliśmy sobie bardziej agresywne cele w Formule 1 niż w innych obszarach naszej firmy - powiedział Ola Kallenius dla TV6.