Massa: Rozstanie będzie dobre dla Vettela oraz Ferrari

Brazylijczyk ma również nadzieję, że Michael Schumacher zobaczy swojego syna w F1.
20.11.2008:53
Mateusz Szymkiewicz
1011wyświetlenia
Embed from Getty Images

Felipe Massa uważa, że rozstanie z końcem sezonu 2020 będzie najlepszym wyjściem zarówno dla Sebastiana Vettela, jak i Ferrari.

Od nowego sezonu kierowcą stajni z Maranello będzie Carlos Sainz, natomiast Vettel zabezpieczył swoją dalszą przyszłość wiążąc się z Astonem Martinem.

Zdaniem zawodnika Scuderii w latach 2006-2013 - Felipe Massy, tegoroczna słaba forma Niemca nie jest jego winą, jednakże odejście z zespołu dobrze na niego wpłynie. Najważniejszy jest samochód. Bez konkurencyjnego sprzętu nie jesteś w stanie wygrywać i to nie jest zależne od kierowcy. Z drugiej strony uważam, że czas Sebastiana dobiegł końca. Nie wykonuje pracy, której oczekiwałbyś od czterokrotnego mistrza świata i zespół ma rację decydując się na zmianę. To nie jest najlepszy moment dla Sebastiana. Rozstanie będzie najlepszym rozwiązaniem dla obu stron - powiedział Brazylijczyk dla gazety AS.

Massa ma również nadzieję, że jego były zespołowy partner Michael Schumacher, doczeka się swojego syna w stawce Formuły 1. Mick rozpoczął z problemami, nie osiągając oczekiwanych wyników, ale na pewnym etapie zaczął zwyciężać. Uważam, że wygra tegoroczną Formułę 2 i znajdzie się w F1 z Haasem. Niesamowicie będzie widzieć kolejnego Schumachera w F1. Mam nadzieję, że Michael będzie mógł oglądać swojego syna w F1. To marzenie każdego ojca, by zobaczyć syna w Formule 1. Mam nadzieję, że naprawdę będzie mógł to poczuć.