Ferrari zaprosi Szwarcmana i Fuoco na testy w Abu Zabi

Rosjanin oraz Włoch mają już za sobą przymiarkę fotela do SF1000.
19.11.2018:45
Mateusz Szymkiewicz
669wyświetlenia


Zespół Ferrari potwierdził, że podczas testów młodych kierowców w Abu Zabi będzie współpracował z Robertem Szwarcmanem oraz Antonio Fuoco.

Rosjanin jest zeszłorocznym mistrzem Formuły 3, a w tym sezonie reprezentuje barwy Premy w F2, z którą zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji. Z kolei Włoch pełni funkcję zawodnika rozwojowego Ferrari, pomagając w symulatorze przy rozwoju samochodu SF1000.

Stajnia z Maranello potwierdziła, że Szwarcman oraz Fuoco wezmą udział w sesji dla debiutantów na torze Yas Marina, mając już za sobą przymiarkę fotela do tegorocznego samochodu.

Świadomość, że poprowadzę SF1000 w Abu Zabi po zakończeniu sezonu, jest dla mnie bardzo ekscytująca - powiedział Robert Szwarcman. Miałem możliwość wypróbowania SF71H na Fiorano pod koniec września, co było niesamowite, nawet pomimo faktu, że ten samochód ma prawie trzy lata. Nie mogę się doczekać momentu, w którym wskoczę do modelu z sezonu 2020 u boku zawodników, z którymi rywalizuję w Formule 2. Zamierzam cieszyć się każdą minutą tego niesamowitego doświadczenia.