Hockenheim gotowe dołączyć do tegorocznego kalendarza F1

Z kolei Nurburgring łączony jest z przejęciem czerwcowego terminu Grand Prix Kanady.
20.01.2109:36
Mateusz Szymkiewicz
486wyświetlenia
Embed from Getty Images

Tor Hockenheim deklaruje, że jest gotowy dołączyć do tegorocznego kalendarza Formuły 1.

Przed kilkoma dniami Liberty Media potwierdziło przeniesienie Grand Prix Australii na listopad, a także odroczenie eliminacji w Chinach. Awaryjnie do harmonogramu został włączony wyścig na Imoli, natomiast kolejny wolny termin ma przejąć Grand Prix Portugalii na torze Algarve.

Niewykluczone, że sytuacja związana z pandemią koronawirusa zmusi władze Formuły 1 do kolejnych zmian w kalendarzu. Gotowość do organizacji wyścigu miał zadeklarować Nurburgring, natomiast teraz na rozmowy ma być otwarte Hockenheim, które straciło Grand Prix Niemiec po sezonie 2019.

Prawdopodobnie zobaczymy jeszcze kilka niespodzianek w kalendarzu Formuły 1 na sezon 2021 - powiedział Lutz Leif Linden, dyrektor zarządzający automobilklubu AvD. Jako organizatorzy Grand Prix Niemiec jesteśmy gotowi, by tak jak przed rokiem pomóc Liberty Media przy dodaniu do harmonogramu Hockenheim lub Nurburgring.

Według agencji prasowej DPA, Nurburgring jest rozważany jako zastępstwo dla Grand Prix Kanady, które zaplanowano na 13 czerwca.