Orlen potwierdza organizację prezentacji bolidu Alfy w Polsce

Tegoroczny samochód ekipy z Hinwil ujrzy światło dzienne 22 lutego.
20.01.2110:12
Mateusz Szymkiewicz
1867wyświetlenia
Embed from Getty Images

PKN Orlen potwierdził, że tegoroczny samochód Alfy Romeo zostanie zaprezentowany w Warszawie.

Koncern Naftowy jest tytularnym sponsorem ekipy z Hinwil i zrozumiałe, że decyzja o odsłonięciu bolidu C41 w Polsce została podyktowana warunkami współpracy. Wydarzenie odbędzie się 22 lutego, natomiast szczegółowe informacje zostaną podane w najbliższym czasie.

Motorsport to jeden z kluczowych elementów budowania rozpoznawalności marki ORLEN. Zaangażowanie w F1 i współpraca z jedynym Polakiem znajdującym się w prestiżowym gronie kierowców przynosi nam wymierne korzyści. Samego Roberta Kubicę spontanicznie kojarzy z PKN ORLEN ponad 70 proc. respondentów, co ma pozytywny wpływ na efektywność reklam, ale też kampanii społecznych. Współpraca z zespołem to oczywiście nie tylko wyścigi, ale też liczne wydarzenia, które wspólnie organizujemy jak np. ubiegłoroczne obchody stulecia „Cudu nad Wisłą”. Cieszę się, że inauguracja nowego bolidu odbędzie się w Polsce - mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Póki co Alfa Romeo jest pierwszym zespołem Formuły 1, który potwierdził datę prezentacji samochodu na sezon 2021.

Kierowcami ekipy włoskiego producenta pozostaną Kimi Raikkonen oraz Antonio Giovinazzi. Z kolei posadę rezerwowego zawodnika utrzymał Robert Kubica.