FIA sygnalizuje dołączenie Portugalii do kalendarza F1

Organ zarządzający wierzy w możliwość organizacji 23 Grand Prix w 2021 roku.
11.02.2119:31
Nataniel Piórkowski
571wyświetlenia
Embed from Getty Images

Grand Prix Portugalii uzupełni wakat w kalendarzu mistrzostw świata, figurujący obecnie pod datą 2 maja - zasygnalizowała FIA po posiedzeniu Komisji F1.

Liberty Media dąży do powrotu na Autodromo do Algarve przy okazji trzeciej rundy tegorocznego czempionatu. Eliminacja ta figuruje w obecnym harmonogramie jako "TBC" - do potwierdzenia.

Formuła 1 nie uzgodniła jeszcze warunków umowy z lokalnym promotorem. Rozmowy przebiegają jednak w dobrej atmosferze i wszystko wskazuje na to, że zakończą się podpisaniem porozumienia. O planach tych poinformowano zespoły podczas czwartkowego posiedzenia Komisji F1.

W ostatnim czasie organizator wyścigu zapewnił władze sportu o możliwości zorganizowania imprezy nawet pomimo coraz bardziej niepokojących doniesień związanych z rozwojem sytuacji pandemicznej w Portugalii.

Pomimo niesprzyjających warunków właściciel praw komercyjnych zabiega o zorganizowanie w tym roku rekordowej liczby 23 Grand Prix. FIA potwierdza, iż doświadczenia z ubiegłego sezonu udowadniają, że plan ten można traktować jako wykonalny.

Solidne protokoły w sprawie Covid-19 umożliwiły Formule 1 przeprowadzenie siedemnastu eliminacji w 2020 roku i pozwolą na rozegranie mistrzostw świata w 2021 roku. Chociaż zmieniające się okoliczności mogą wymagać elastyczności, FIA i Formuła 1 współpracują na wszystkich poziomach - od rządów po lokalne organizacje, aby zagwarantować, że kalendarz zostanie zrealizowany zgodnie z planem.