Marko: Dwóch producentów jest zainteresowanych wejściem do F1

Konsultant Red Bulla potwierdził, że w tym gronie znajduje się Porsche.
25.03.2109:16
Mateusz Szymkiewicz
1531wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko potwierdził, że dwóch producentów wyraziło zainteresowanie dołączeniem do stawki Formuły 1 od 2025 roku.

Od kilku miesięcy trwają prace nad kształtem przepisów, które zdeterminują kolejną generację układów napędowych. Docelowo ich debiut ma nastąpić po sezonie 2024 i wstępne zainteresowanie wyraziła Grupa Volkswagen z markami Audi oraz Porsche.

Uważa się, że współpracę z niemieckim gigantem może podjąć Red Bull. Konsultant czterokrotnych mistrzów świata - Helmut Marko, pytany o plotki dotyczące szczególnie Porsche, odpowiedział: Jest jeszcze jeden producent, który wyraża zainteresowanie Formułą 1. Przepisy będą uproszczone do tego stopnia, że nawet my będziemy w stanie się przygotować. Wszystko wygląda dosyć prosto i przede wszystkim będzie efektywne z finansowego punktu widzenia. To dlatego będziemy mogli sobie na to pozwolić. Chcemy pracować całkowicie niezależnie, choć pozostajemy otwarci na innych partnerów.

W dalszej części rozmowy z Kleine Zeitung 77-latek dodał, że ma wątpliwości, czy Red Bull znalazł się przed Mercedesem podczas zimowej przerwy. Pozostali konkurenci są mile za nami. Poza tym wiemy, że Mercedes korzystał na testach z pełnego zbiornika i nie aktywował najlepszych trybów. Nie potrafimy wskazać, gdzie w tej chwili jesteśmy. Dowiemy się tego po kwalifikacjach. Faktem jest, że nigdy nie mieliśmy tak dobrych testów. Honda także znalazła dodatkowe konie mechaniczne.