Dan Ticktum pozostanie kierowcą rozwojowym Williamsa

Roberts: "Dan odegrał istotną rolę w rozwoju bolidu, stając się cenionym członkiem zespołu".
26.03.2111:01
Nataniel Piórkowski
260wyświetlenia
Embed from Getty Images

Dan Ticktum pozostanie kierowcą rozwojowym Williamsa w sezonie 2021.

Ticktum dołączył do stajni z Grove w roli kierowcy rozwojowego w ubiegłym roku, realizując dodatkowo swój pierwszy pełny kalendarz startów w Formule 2.

W barwach DAMS Brytyjczyk wywalczył jedenaste miejsce w klasyfikacji generalnej, zdobywając jedno zwycięstwo i trzy kolejne miejsca na podium. W tym roku Ticktum przeszedł do ekipy Carlina.

Cieszę się mogąc kontynuować partnerską współpracę z Williamsem jako kierowca rozwojowy - powiedział Ticktum. Ubiegły rok był dość ciężki, więc nie mogę się już doczekać, aby spędzić z zespołem trochę więcej czasu na torze.

Nie mogę się już doczekać, aby pomóc ekipie poprzez pracę w symulatorze. Nadal mam do wykonania dużo pracy, ale jestem zaszczycony i bardzo szczęśliwy mogąc reprezentować Williamsa.

Ticktum nie miał jeszcze okazji do przetestowania na torze bolidu teamu z Grove. Wcześniej, w 2019 roku, pokonał jednak pierwsze kilometry za sterami konstrukcji F1 współpracując z Red Bullem przy okazji testów w trakcie sezonu.

Szef Williamsa - Simon Roberts, dodał: Wspaniale jest kontynuować naszą współpracę z Danem. To bardzo ekscytujący, młody kierowca o wielkim talencie, czego dowodem są jego sukcesy w Makau oraz imponujący debiutancki sezon w F2.

Mieliśmy już okazję przekonać się o jego umiejętnościach związanych z pracą w symulatorze. Dan odegrał istotną rolę w rozwoju naszego bolidu, stając się cenionym członkiem zespołu. Z wielką niecierpliwością czekamy na sezon 2021, w którym mamy nadzieję ujrzeć jego dalsze postępy.