Bottas: Bolid spisuje się zdecydowanie lepiej niż w Bahrajnie

"Tym razem nie jesteśmy daleko od idealnych ustawień".
16.04.2116:40
Nataniel Piórkowski
517wyświetlenia
Embed from Getty Images

Valtteri Bottas przekonuje, że bolid Mercedesa spisuje się na Imoli zdecydowanie lepiej, niż trzy tygodnie temu w Bahrajnie.

Pomimo przegrania pojedynku o pole position z Maxem Verstappenem z Red Bulla, to Lewis Hamilton odniósł zwycięstwo w inauguracyjnej eliminacji sezonu. Bottas, który ukończył wyścig na trzecim miejscu, odnotował w piątek najlepsze czasy w FP1 i FP2 przed Grand Prix Emilii-Romanii.

Jeśli porównam początek tego weekendu z Bahrajnem, to bolid prowadzi się zdecydowanie lepiej. To zupełnie inny typ toru, inna nawierzchnia i przyczepność, ale przynajmniej tym razem rozpoczynamy weekend w pozytywnym nastroju i nie jesteśmy daleko od idealnych ustawień.

Wciąż są rzeczy, które można dopracować, ale mamy dobry balans. Jestem zdecydowaniem bardziej zadowolony z bolidu niż przed trzema tygodniami.

Bottas dodał, że bolid W12 wciąż nie jest perfekcyjny. Szynko zaznaczył jednak: To dopiero drugi z 23 wyścigów w tym sezonie, więc mamy wystarczająco dużo czasu, aby to naprawić. Przynajmniej możemy odczuć postępy, których dokonaliśmy do tej pory. To bardzo optymistyczne.

Kierowca Mercedesa znalazł się na czele klasyfikacji po tym, jak sędziowie anulowali wynik Charlesa Leclerca za zyskanie przewagi wyjazdem poza linię toru. Fin wykręcił swój rekordowy wynik na pośrednich oponach.

Szczerze mówiąc mieszanki nie robią tutaj ogromnej różnicy. Musimy jeszcze pomyśleć o tym, z jakich opon chcielibyśmy skorzystać podczas kwalifikacji. Jestem pewien, że wciąż możemy jeszcze poprawić nasze tempo na miękkim ogumieniu, bo wiadomo że w trakcie czasówki będzie ono w powszechnym użyciu.