Ocon: Obawiam się Mazepina

Francuz ujawnił, że zachowuje dużo większą ostrożność przy mijaniu kierowcy Haasa na torze.
12.05.2111:27
Maciej Wróbel
1650wyświetlenia
Embed from Getty Images

Esteban Ocon przyznał wprost, że obawia się Nikity Mazepina, gdy przychodzi mu trafiać na Rosjanina podczas jazdy.

Debiutujący w tym sezonie w F1 Nikita Mazepin jest od kilku miesięcy pod stałym ostrzałem zarówno ze strony mediów, jak i innych kierowców. Podyktowane jest to przede wszystkim sporą ilością popełnianych przez Rosjanina błędów na torze. Kierowca Haasa wywołuje również kontrowersje swoim podejściem do tzw. 'dżentelmeńskiej umowy' dotyczącej wyprzedzania na okrążeniach wyjazdowych podczas kwalifikacji.

Esteban Ocon stwierdził otwarcie, iż podczas wyprzedzania Rosjanina zachowuje większą ostrożność niż w wypadku jakiegokolwiek innego kierowcy. Czy się go obawiam? Tak. Gdy nasze drogi przecinają się na torze, obchodzę się z nim o 200 procent bardziej ostrożnie niż z jakimkolwiek innym kierowcą - powiedział 24-latek.

Były inżynier wyścigowy w F1, Toni Cuquerella, zasugerował z kolei, że Mazepin może mierzyć się z dużo większym przeskokiem przechodząc z F2 do F1, niż to sobie zakładał. Jako debiutant, nie uczysz się zbyt wiele w ciągu swoich pierwszych sześciu miesięcy. Jest po prostu zbyt dużo do przyswojenia - stwierdził Hiszpan.