Vettel: Nie powinniśmy spisywać na straty sezonu 2021

"Nawet jeśli nie walczymy o wysokie pozycje, to możemy dobrze wykorzystać ten czas".
11.05.2113:10
Nataniel Piórkowski
1124wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sebastian Vettel nie jest zwolennikiem całkowitego porzucania przez Astona Martina rozwoju tegorocznego bolidu z myślą o przygotowaniach do sezonu 2021.

Brytyjska ekipa jest jedną z tych, które w największym stopniu odczuły zmiany w przepisach aerodynamicznych, wprowadzone przed tegoroczną kampanią.

W czterech rozegranych dotychczas wyścigach zespół zdobył tylko pięć punktów a do zajmującego trzecie miejsce w tabeli konstruktorów McLarena traci już 60 "oczek".

Dopytywany o to, czy w Astonie słychać głosy o spisaniu na straty obecnej kampanii, Vettel odrzekł: Ogólnie jestem zdania, że w życiu nie warto chodzić skrótami. Uważam, że jest wiele rzeczy, których wciąż możemy się nauczyć - nawet jeśli chodzi o pracę zespołu. Rezygnując z tego zmarnowalibyśmy szansę.

Pytanie brzmi, jaką miarą należy do tego przyłożyć. Czy są podia, punkty, zwycięstwa? A może coś innego? Jestem zdania, że jako zespół możemy nadal osiągnąć postępy w wielu małych rzeczach. Koniec końców jednak to właśnie te małe rzeczy zawsze tworzą różnicę i prowadzą nas ku perfekcji.

Nawet jeśli nie walczymy o pozycje, których bym oczekiwał, to wciąż możemy dobrze zagospodarować ten czas - podkreślił czterokrotny mistrz świata.