Wolff: Hamilton nie rozważał odejścia z F1

Austriak wyjaśnia, dlaczego ostatnie negocjacje zostały sfinalizowane tak szybko.
05.07.2117:00
Nataniel Piórkowski
948wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Mercedesa - Toto Wolff jest przekonany, że Lewis Hamilton nigdy nie brał pod uwagę możliwości zakończenia kariery w Formule 1.

Gdy w lutym niemiecki koncern ogłaszał przedłużenie kontraktu z Hamiltonem, nowa umowa obejmowała wyłącznie sezon 2021. Fakt ten był źródłem licznych spekulacji na temat przyszłych planów Brytyjczyka. Wszelkie plotki zostały ucięte w sobotę, gdy potwierdzono, że siedmiokrotny mistrz świata pozostanie kierowcą Mercedesa co najmniej do końca 2023 roku.

Myślę że Lewis nigdy nie chciał rezygnować ze startów w Formule 1. Oczywiście zawsze musisz mieć jakieś opcje, ale w tym przypadku odejście nigdy nie było taką opcją - przekonywał Wolff.

Wydawało się dla nas jasne, że będziemy kontynuować współpracę. Lewis był regularnie informowany o tym, co dzieje się wokół bolidu na sezon 2021. Zna nasza strukturę i ma pewność co do naszych działań - nawet jeśli tak jak teraz jest nam trochę ciężej.

Dopytywany o to, dlaczego obecne negocjacje mogą wydawać się łatwe w porównaniu do tych z przełomu 2020 i 2021 roku, Wolff wyjaśniał: Można mieć wrażenie, że zima była wczoraj. Wszystkie ważne plany zostały już omówione, więc wystarczyło je skopiować i wkleić, wydłużając okres do dwóch lat. Zostały tylko detale - to jak chcemy dalej prowadzić naszą fundację. To by było na tyle.

Dobrze, że mamy wszystko poukładane na dwa najbliższe lata. Mamy tyle pracy i tyle wyzwań. Rozwiązaliśmy już jedną kwestię i to dobrze. Daje nam to więcej możliwości, aby przyglądać się już innym rzeczom.