Sainz przedłuży umowę z Ferrari do 2024 roku?

Uważa się, że ponowna współpraca Scuderii z bankiem Santander jest związana z kierowcą.
23.12.2108:54
Mateusz Szymkiewicz
1292wyświetlenia
Embed from Getty Images

Pojawiły się informacje, jakoby Ferrari zamierzało przedstawić Carlosowi Sainzowi nową umowę do 2024 roku.

Hiszpan dołączając do Scuderii w styczniu podpisał porozumienie, które wygaśnie z końcem sezonu 2022. Jak jednak zapowiedział Mattia Binotto, w trakcie zimowej przerwy dojdzie do rozmów z kierowcą na temat dalszej współpracy.

Sainz podczas debiutanckiej kampanii w czerwonych barwach zajął wysokie piąte miejsce w klasyfikacji z dorobkiem czterech miejsc na podium. Zawodnik uplasował się z przewagą prawie pięciu punktów nad zespołowym partnerem - Charlesem Leclerkiem.

Jak potwierdzono we wtorek, bank Santander po raz kolejny zostanie sponsorem Ferrari. Uważa się, że decyzja ta ma związek z potencjalnie zabezpieczoną przyszłością Sainza w Scuderii aż do końca 2024 roku.

Hiszpańska instytucja współpracowała z Ferrari w latach 2010-2017, pojawiając się wraz z innym kierowcą z Półwyspu Iberyjskiego - Fernando Alonso. Aktualnie dwukrotny mistrz świata startuje dla Alpine, gdzie rolę sponsora pełni inny bank - Citi.

Leclerc oraz Sainz są wspaniałym duetem na przyszłość - powiedział Mattia Binotto, szef Ferrari, podczas świątecznego spotkania z mediami. Jesteśmy bardzo szczęśliwi mając ich u siebie. Zadowala mnie ciągły rozwój Leclerca, a także postawa Sainza, który potwierdza swoją wartość. Kiedy go ogłaszaliśmy było wielu sceptyków, jednakże my byliśmy pewni, że zapewni nam wynik w klasyfikacji konstruktorów. Ukończył wszystkie wyścigi, z czego tylko dwa poza punktowaną strefą. Miał świetne mistrzostwa. Szybko się do nas dopasował i teraz wiemy, że możemy na nim polegać.