Mercedes uruchomił W13, Haas uzyskał homologację VF-22

Ośmiokrotni mistrzowie świata są na zaawansowanym etapie rozwoju bolidu na sezon 2022.
23.12.2122:44
Mateusz Szymkiewicz
3306wyświetlenia
Mercedes jako pierwszy zespół w stawce ma za sobą uruchomienie bolidu na sezon 2022. Z kolei Haas potwierdził, że model VF-22 przeszedł testy zderzeniowe.

Ośmiokrotni mistrzowie świata tuż przed Bożym Narodzeniem zintegrowali podwozie W13 z układem napędowym. Film z pierwszego uruchomienia silnika został opublikowany w mediach społecznościowych.

Mercedes dzieląc się tą informacją potwierdził, że prace rozwojowe nad przyszłorocznym samochodem są zaawansowane. Przeważnie pierwsze uruchomienie ma miejsce w styczniu, podczas gdy oficjalna prezentacja spodziewana jest w połowie lutego.Z kolei Haas potwierdził, że jego model na sezon 2022 ma za sobą testy zderzeniowe, które przebiegły pomyślnie. Tym samym VF-22 uzyskało homologację FIA i może przystąpić do zimowych testów.

Stajnia z Kannapolis przeniosła pełną koncentrację na najnowszy samochód już w marcu, kompletnie porzucając rozwój VF-21 po zimowych testach w Bahrajnie. Amerykańska ekipa ma nadzieję, że model szykowany na pierwszy sezon po rewolucji technicznej pozwoli podjąć walkę w środku stawki.