Gasly: Nie wiem czy Tsunoda jest gotowy na rolę lidera zespołu

Przyszłorocznym partnerem Japończyka w AT będzie debiutant Nyck de Vries.
03.11.2208:20
Mateusz Szymkiewicz
1224wyświetlenia
Embed from Getty Images

Pierre Gasly ma wątpliwości, czy Yuki Tsunoda jest gotowy do objęcia funkcji lidera AlphaTauri od sezonu 2023.

Francuz od nowego roku będzie kierowcą Alpine, natomiast wakat stworzony przez niego w Faenzie uzupełni debiutant Nyck de Vries. Tym samym większa odpowiedzialność spadnie na Tsunodę, który ma za sobą dwa lata startów w Formule 1.

Jeżeli będziemy mieli problemy z samochodem, wówczas nie będzie nam łatwo o rozwiązanie ich, ponieważ Nyck ma nieduże doświadczenie w Formule 1, a Yuki wciąż jest w trakcie procesu nauki. Mimo to spodziewamy się, że Yuki od kolejnego roku będzie wystarczająco dojrzały, by dawać nam techniczne wskazówki - powiedział Franz Tost, szef AlphaTauri.

Pierre Gasly ma jednak wątpliwości, czy Tsunoda udźwignie na swoich barkach rozwój bolidu AT04. Czas pokaże, czy Yuki będzie w stanie zostać liderem zespołu. Nie będę zaskoczony, jeżeli będzie kontynuował postępy w kolejnym roku. Wie nad czym ma pracować, przede wszystkim nad samokontrolą. Będąc otoczonym przez dobrych ludzi jest w stanie kontynuować rozwój jako kierowca.

Wszystko co przyjdzie mu do głowy od razu mówi. Ma wyjątkowy charakter, świetne poczucie humoru i czasem jest po prostu niesamowity. To świetny facet. Podobały mi się nasze wspólne dwa lata. Yuki wykonał postępy, szczególnie jako człowiek - stwierdził Francuz.