Stake nowym sponsorem tytularnym Alfy Romeo

Firma z branży rozrywkowej inauguruje wieloletnią współpracę ze szwajcarskim teamem.
27.01.2309:30
Nataniel Piórkowski
2376wyświetlenia


Prowadzony przez Saubera team Alfy Romeo ogłosił pozyskanie nowego sponsora tytularnego - firmy Stake.

Przez trzy ostatnie sezony rolę partnera tytularnego pełnił PKN Orlen. Dzięki porozumieniu logotypy koncernu były szeroko eksponowane na karoserii bolidów stajni z Hinwil.

Współpraca ta została jednak zakończona przed startem sezonu 2023. Petrochemia z Płocka poinformowała już, że zostanie sponsorem Scuderii AlphaTauri.

Lukę po Orlenie szybko zapełnił Stake, który działa w branży rozrywkowej. Wieloletnia umowa ma na celu zwiększenie rozpoznawalności marki i dywersyfikację bazy fanów.

Stake zamierza także organizować wydarzenia towarzyszące kalendarzowi F1 a szczegóły tych planów mają zostać podane do publicznej wiadomości przed rozpoczęciem wyścigowego sezonu.

Dyrektor zarządzający Grupy Sauber i przedstawiciel zespołu Alfy Romeo - Alessandro Alunni Bravi, powiedział: Witamy Stake jako nowego sponsora tytularnego zespołu, rozpoczynając wspólnie zupełnie nową erę.

Formuła 1 odnotowała w ciągu ostatnich lat olbrzymi wzrost zainteresowania a pojawienie się w sporcie takich marek jak Stake, jest reprezentatywne dla ogromnej ekspozycji, jaką oferuje nasz sport - wspomniał włoski menadżer.

Cieszymy się, że możemy dołączyć do szerokiego portfolio marek sportowych i rozrywkowych Stake i nie możemy się już doczekać programu, jaki Stake przygotowuje dla naszych fanów.