Hamilton: Ciągle mamy problemy z poprzedniego sezonu

Brytyjczyk jest jednak zadowolony z wyeliminowania podskakiwania.
26.02.2307:40
Łukasz Godula
1654wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lewis Hamilton uważa, że tegoroczny samochód Mercedesa posiada te same fundamentalne problemy, które trapiły poprzednią konstrukcję.

Mercedes cieszył się wyeliminowaniem podskakiwania podczas testów przedsezonowych w Bahrajnie, co było ich największą bolączką w zeszłorocznych mistrzostwach Jednak drugi dzień jazd uwidocznił problemy z balansem w środku zakrętu zarówno w przypadku Hamiltona, jak i George'a Russella. Dodatkowo dzień zakończył się dla ekipy awarią hydrauliki.

Podczas gdy zespół był zadowolony z poprawek zastosowanych w ciągu nocy, Hamilton przyznał, że fundamentalne problemy W13, który stawiał spory opór aerodynamiczny, przeniosły się do nowego samochodu.

Wypowiadając się w niedzielę, siedmiokrotny mistrz świata powiedział: Ciężko jest podsumować progres nowego samochodu. Mieliśmy kilka trudnych dni, szczególnie wczoraj. Pierwszy dzień nie był taki zły. Dopiero wczoraj mieliśmy więcej problemów. George zaliczył dziś znacznie lepszy poranek, więc sprawy się poprawiają. Miejmy nadzieję, że dopracujemy ustawienia.

Zapytany o porównanie W14 do problematycznego poprzednika, Hamilton stwierdził: Póki co podskakiwanie nie jest problemem. To dla nas duży krok naprzód. Miło jest pokonywać zakręty bez tego efektu. Jednak ciągle mamy kilka fundamentalnych problemów, nad którymi pracujemy.

Brytyjczyk starał się studzić oczekiwania co do pierwszego weekendu w Bahrajnie, jednak zaznaczył, że chce przejść przez wszystkie dany z inżynierami i jak najlepiej przygotować samochód.

Anglik przyznał: Dla każdego nie będzie to łatwe gdy jest tak mało testów. Staramy się upewnić, że w pełni zrozumieliśmy samochód. Są rzeczy nad którymi pracujemy. Ograniczenia w balansie, które mieliśmy w zeszłym roku w dalszym ciągu są obecne. Jestem naprawdę dumny z każdego w zespole, gdyż pozostali pozytywnie nastawieni po trudnym roku. Podczas zimy wykonali świetną pracę. Co roku mają siłę i determinację, by rozwiązywać wszelkie problemy, jakie występują. Lubię odwiedzać biuro i pracować z nimi nad danymi, które mamy. Miejmy nadzieję, że uda nam się poprawić.