Vasseur: Widzimy, że kara dla Red Bulla była zbyt łagodna

Szef Ferrari podkreśla, iż środki zaoszczędzone w tunelu zespół może wydać na inne obszary.
10.04.2311:40
Mateusz Szymkiewicz
1858wyświetlenia
Embed from Getty Images

Frederic Vasseur uważa, że tegoroczna dyspozycja Red Bulla jest dowodem na to, iż kara otrzymana za złamanie limitów budżetowych była zbyt łagodna.

Stajnia z Milton Keynes w związku z przekroczeniem progu wydatków w sezonie 2021 otrzymała grzywnę w wysokości 7 milionów dolarów, a także straciła 10 procent czasu pracy w tunelu aerodynamicznym.

Mimo to Red Bull praktycznie nie odczuł sankcji nałożonej przez Federację, dysponując najszybszym samochodem na starcie tegorocznych mistrzostw. W Bahrajnie oraz Australii pierwszy na mecie był Max Verstappen, natomiast Grand Prix Arabii Saudyjskiej padło łupem Sergio Pereza.

Nadal jestem przekonany, że kara była zbyt łagodna - powiedział Frederic Vasseur, szef Ferrari. Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że na przestrzeni roku zyskaliśmy dzięki poprawie docisku mniej więcej sekundę, to oni powinni stracić względem nas jedną dziesiątą. Oczywiście trudno to odnieść jeden do jednego, ale środki zaoszczędzone na pracę w tunelu można przenieść na redukcję masy, więc ich kara jest właściwie symboliczna.

Nie chcę nic umniejszać Red Bullowi, ponieważ wykonali naprawdę dobrą pracę przy samochodzie. Nie szukam też wymówek, ale jeżeli zapytacie mnie, czy ich kara była zbyt łagodna, to moja odpowiedź brzmi «Tak». Nie wydaje mi się, by jej efekty były dla nich odczuwalne. Poza tym na początku roku możesz mieć przewagę z tytułu tego, iż w poprzednim sezonie wydałeś więcej.