Norris: Piastri wywiera na mnie większą presję niż Ricciardo

Brytyjczyk chwali dotychczasową postawę nowego partnera w McLarenie.
11.04.2318:22
Mateusz Szymkiewicz
1232wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lando Norris uważa, że Oscar Piastri po trzech wyścigach tegorocznego sezonu wywiera na nim większą presję niż Daniel Ricciardo podczas dwóch lat wspólnych startów.

Ekipa McLaren rozczarowana postawą weterana w latach 2021-2022, zdecydowała się na przedwczesne rozwiązanie kontraktu i zastąpienie go młodszym rodakiem. Piastri, który ma na koncie mistrzowskie tytuły w Formule 3 oraz Formule 2, przy okazji wyścigu w Australii zdobył pierwsze punkty w karierze za ósme miejsce.

Spisuje się naprawdę dobrze, mówię to szczerze - powiedział Lando Norris, zapytany o dotychczasową postawę Oscara Piastriego. Świetnie radzi sobie z presją, moim zdaniem to jedna z jego mocniejszych stron. Jest spokojny, opanowany i szybki. Ma wszystko czego tu potrzeba. Poza tym w porównaniu do konkurencji z poprzednich lat [Ricciardo] wywiera na mnie większą presję. To dobre również dla zespołu.

Szef Red Bulla - Christian Horner, przyznał, że po pierwszej sesji w symulatorze Ricciardo w ogóle nie przypominał kierowcy, który opuszczał jego zespół po sezonie 2018. Kiedy wrócił, stało się jasne, że nabrał złych nawyków. Nie rozpoznaliśmy w nim tego Daniela, który odchodził od nas kilka lat wcześniej - stwierdził Brytyjczyk, odnosząc się do swojego aktualnego trzeciego kierowcy.