Ricciardo: Nie zamierzam wracać do F1 za wszelką cenę

Australijczyk przyznał, że rozumie już dlaczego starty dla McLarena okazały się fiaskiem.
10.04.2311:30
Mateusz Szymkiewicz
1543wyświetlenia
Embed from Getty Images

Daniel Ricciardo deklaruje, że nie zamierza wracać do Formuły 1 w sezonie 2024 za wszelką cenę.

Australijczyk z końcem poprzedniego sezonu rozstał się z McLarenem pozostając bez posady na tegoroczne mistrzostwa. Kierowca nie mając szans na konkurencyjny bolid zdecydował się odrzucić oferty Haasa i Williamsa, by spędzić rok poza rywalizacją.

Ricciardo pełni aktualnie funkcję rezerwowego zawodnika Red Bulla i jak przyznał na torze w Melbourne, chcąc wrócić w sezonie 2024 zainteresuje go posada tylko w jednej z czołowych ekip.

Będąc w trakcie sezonu nie masz czasu na nic. Jedyne co możesz zrobić, to przeanalizować swój wyścig i stwierdzić: «Ustawienia były takie i takie, następnym razem zróbmy to lepiej». Tak naprawdę nie interesuje cię szerszy kontekst. Patrząc wstecz na ostatnie dwa lata z McLarenem rozumiem dlaczego to się nie udało.

Jestem teraz w sytuacji, że już po kilku miesiącach od poprzedniego sezonu wiem, iż wracając do stawki będę chciał kilka rzeczy zrobić inaczej. Z pewnością nie miałbym takich przemyśleń gdybym nadal prowadził samochód wyścigowy. Wiem czego chcę, ale też wiem czego nie chcę. Nie chcę znaleźć się w punkcie wyjścia. Nie interesuje mnie powrót tylko po to, by być na osiemnastym polu startowym. Nie zamierzam wracać za wszelką cenę.

Mam świadomość, że trudno jest wskoczyć do czołowego zespołu gdy tylko pojawia się w nim wolne miejsce. Mimo to chcę się znaleźć w takiej ekipie. Wiem, że świetnie odnajduję się w sytuacjach, kiedy stawką jest coś większego. Czuję głód rywalizacji w czołówce i tylko to mnie interesuje. Wiem, że to utrudnia moją sytuację, ale właśnie tego potrzebuję - powiedział Daniel Ricciardo.