Ecclestone: Schumacher powinien przestać marzyć o powrocie do F1

Zdaniem byłego szefa FOM, 24-latek musi szukać dla siebie miejsca w innych seriach.
04.05.2312:25
Nataniel Piórkowski
1559wyświetlenia
Embed from Getty Images

Bernie Ecclestone uważa, że Mick Schumacher powinien przestać liczyć na powrót do ścigania w Formule 1.

Schumacher został zwolniony przez Haasa po sezonie 2022. Wpływ na decyzję władz ekipy miały trzy poważne kraksy Niemca, po których łączne koszty napraw bolidu oszacowano na około dwa miliony dolarów.

Pomocną dłoń wyciągnął Schumacherowi Mercedes. Syn siedmiokrotnego mistrza świata został rezerwowym kierowcą stajni z Brackley, mając nadzieję na powrót do rywalizacji w Grand Prix od 2024 roku.

Ecclestone radzi jednak 24-latkowi, by szukał dla siebie miejsca poza Formułą 1. Musi zapomnieć o swym marzeniu, bo prędzej czy później wszyscy budzimy się ze snu. Mick musi o tym zapomnieć. Powinien zacząć myśleć nad tym, jakie są jego alternatywy i iść w ich kierunku.

Były szef F1 sądzi, że Schumacher podjął złą decyzję, podpisując umowę z Mercedesem. Mick potrzebuje teraz kogoś, komu będzie zależało na jego sukcesie. Kogoś, kto naprawdę się o niego zatroszczy.

Nie dostawał tego w zespole, w którym się ścigał. Moim zdaniem jedynym teamem, który byłby w stanie odpowiedzieć na jego potrzeby, jest tak naprawdę Red Bull Christiana [Hornera] - skwitował 92-letni Brytyjczyk.