LKY SUNZ chce wejść do F1 do 2026 roku

Początkowo projekt był znany pod nazwą Panthera Team Asia.
04.05.2312:17
Nataniel Piórkowski
1101wyświetlenia
Embed from Getty Images

LKY SUNZ ogłosiło plany wejścia do Formuły 1 z własnym zespołem.

Projekt - znany wcześniej jako Panthera Team Asia - ma cieszyć się wsparciem amerykańskiego funduszu sportowego Legends Advocates Sports Group oraz inwestorów z Azji.

LKY SUNZ zamierza prowadzić działalność przy wykorzystaniu bazy w Europie. Ekipa deklaruje jednak, że ma w planach zbudowanie nowoczesnego, neutralnego klimatycznie kompleksu w południowo-wschodnim regionie Azji.

Docelowo team chce rozpocząć rywalizację w Formule 1 w sezonie 2025 lub 2026, wykorzystując okazję, jaką daje otwarty przez FIA proces naboru zgłoszeń od kandydatów zainteresowanych dołączeniem do serii Grand Prix.

Będąc jedynym zespołem, działającym poza tradycyjnymi korytarzami F1 i opracowując niestandardowe programy przyciągające talenty z niedostatecznie reprezentowanych społeczności, możemy wnieść różnorodność idei, jakiej nie widziano jeszcze w tym sporcie - podkreśla lider i współzałożyciel LKY SUNZ, Benjamin Durand.

Popularność Formuły 1 wzrosła w niesamowicie szybkim tempie - to zasługa wszystkich stron, zaangażowanych w biznes. My także wpisujemy się w ten cel i pragniemy wnieść do sportu coś nowego, przyciągając dalsze rzesze kibiców.

Oczywiście naszym celem jest rywalizacja na torze, ale zobowiązaliśmy się także zapewniać rozrywkę poza nim. Aby wesprzeć nasze plany, zbudowaliśmy już imponujący zespół dyrektorów z doświadczeniem w sportach motorowych a także ekspertów z branży muzycznej i rozrywkowej oraz twórców, którzy pomogą urzeczywistnić naszą wizję.