Mekies: Moje przejście do AlphaTauri może się opóźnić

Ferrari w zamian za Francuza ma oczekiwać szybszego transferu inżynierów z Red Bulla.
27.05.2312:11
Mateusz Szymkiewicz
439wyświetlenia
Embed from Getty Images

Laurent Mekies przyznaje, że jego przejście do AlphaTauri może się opóźnić przez brak porozumienia zespołu z Ferrari.

Aktualny dyrektor sportowy stajni z Maranello ma od nowego roku stanąć na czele juniorskiej ekipy Red Bulla. Mimo oficjalnego komunikatu w tej sprawie, Mekies wciąż dysponuje ważnym kontraktem z Ferrari, który ma wygasać z końcem 2024 roku.

Zrozumiałe, iż AlphaTauri zamierza dopiero wypracować warunki pozyskania Francuza z Ferrari. Według ustaleń włoskiego Motorsport.com, Scuderia pozyskała kilku inżynierów wysokiego szczebla z Red Bulla i w ramach transferu Mekiesa ma oczekiwać skrócenia im obowiązkowego zakazu konkurencji.

Rozmowy w tej sprawie miały ruszyć w trakcie weekendu w Monte Carlo. Szef Red Bull Racing - Christian Horner, widziany był w trakcie składania wizyty w budynku gościnnym ekipy Ferrari.

Prawda jest taka, że ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły i do tego momentu będę nosił czerwień Ferrari. Pozostanę w stu procentach zaangażowany ekipie i będę ją w tych warunkach reprezentował - powiedział Laurent Mekies podczas konferencji przed Grand Prix Monako. Uczciwie mówiąc są powody, przez które wciąż toczą się rozmowy na mój temat i prawdopodobnie pewne osoby potrzebują więcej czasu na dialog. W tej chwili to się dzieje. Na pewno wypracujemy kompromis, który zadowoli wszystkie strony.