Stroll z karą cofnięcia o 5 pozycji na starcie GP Las Vegas

W trakcie FP3 Kanadyjczyk wyprzedził Sainza pod żółtymi flagami.
18.11.2309:18
Nataniel Piórkowski
324wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lance Stroll otrzymał karę cofnięcia o 5 pozycji na starcie za naruszenie przepisów, którego dopuścił się podczas ostatniego treningu.

Sędziowie ukarali Kanadyjczyka za wyprzedzanie pod żółtymi flagami. Do zdarzenia doszło krótko po tym, jak Alex Albon uderzył w ścianę przy piątym zakręcie.

W komunikacie czytamy: Gdy na posterunku sędziowskim numer 12.9 powiewała podwójna żółta flaga, bolid numer 18 [Stroll] zbliżał się do strefy zagrożenia jadąc prostą. Po minięciu flag, co było wyraźnie widoczne na nagraniu z kamery pokładowej, bolid numer 18 wyprzedził bolid numer 55 [Carlos Sainz].

W trakcie spotkania z sędziami, Stroll tłumaczył, że w newralgicznym momencie opuścił głowę spoglądając na ekran kierownicy i koncentrował się na jadącym przed nim Ferrari. W efekcie przegapił wywieszenie żółtej flagi.

Sędziowie przyznali, że chociaż w strefie zagrożenia nie znajdowały się panele świetlne, przepisy wyraźnie mówią o tym, że flagi i system LED mają to samo znaczenie.

Stroll zostanie cofnięty na starcie niedzielnego wyścigu o 5 pozycji względem rezultatu z kwalifikacji. Dodatkowo otrzymał trzy punkty karne (obecnie pięć na koncie).