Russell popiera decyzję FIA o obniżeniu minimalnego wieku kierowcy

Zmieniona zasada może otworzyć Antonelliemu szansę na szybszy debiut w F1.
21.06.2410:10
Mateusz Szymkiewicz
348wyświetlenia
Embed from Getty Images

George Russell przyznał, że przyjął z zadowoleniem decyzję FIA o zmianie zasad dotyczących minimalnego wieku kierowcy Formuły 1.

W ubiegłym tygodniu Federacja potwierdziła, że kierowcy poniżej osiemnastego roku życia będą mogli być dopuszczani warunkowo do rywalizacji na torach Grand Prix powołując się na swój rekord w juniorskich seriach. Przepis, który wprowadzono po debiucie siedemnastoletniego Maksa Verstappena, blokował dotychczas próby wcześniejszej promocji Andrei Kimiego Antonelliego.

Włoch, który jest juniorem Mercedesa, łączony jest z przyszłorocznym kokpitem Lewisa Hamiltona w fabrycznym zespole. Wcześniej jednak Antonelli może doczekać się miejsca w Williamsie, gdzie zdobyłby pierwsze doświadczenie w Formule 1.

Przed weekendem w Miami do FIA wpłynął wniosek o warunkowe dopuszczenie 17-latka do Formuły 1 i wszystko wskazuje na to, że jego autorem byli przedstawiciele stajni z Grove. Aktualnie pod dużym znakiem zapytania znajduje się dalsza przyszłość Logana Sargeanta.

Były reprezentant Williamsa, a obecnie kierowca Mercedesa - George Russell, pytany o ostatnią zmianę w przepisach dotyczącą minimalnego wieku, odparł: Sytuacja każdego kierowcy jest inna. Wystarczy spojrzeć na Maksa, a teraz na przykład Kimiego. Są to zawodnicy mający wokół siebie świetne zespoły. Kimi jest w obozie Mercedesa, realizuje pełne przygotowania i odbywa wiele testów. Z kolei Max był w uprzywilejowanej pozycji jako syn byłego kierowcy F1, dzięki czemu wiedział jakie są tutaj wymagania. Widzieliśmy jak świetną pracę wykonał Bearman w Arabii. Wrzucono go tam na głęboką wodę. Każdy jest inny i takie przypadki powinno się analizować indywidualnie.