Szczegóły na temat nocnego wyścigu w Singapurze

"Jestem zachwycony, mogąc powitać Singapur w rodzinie Formuły 1." - powiedział Ecclestone
11.05.0714:52
Maciej Czapiński
4906wyświetlenia

To już oficjalne: Grand Prix Singapuru będzie jedną z rund przyszłorocznych Mistrzostw Świata Formuły 1. Wyścig, który będzie odbywał się na nowym torze ulicznym, będzie pierwszą nocną imprezą w historii F1. Umowa została podpisana na pięć lat.

Jestem zachwycony, mogąc powitać Singapur w rodzinie Formuły 1. Patrzymy z optymizmem na ten egzotyczny dodatek do mistrzostw. - powiedział Ecclestone. To będzie pierwszy wyścig uliczny przy pełnym oświetleniu w Formule 1. Jako nocny wyścig, może on szybko zapisać się jako jeden z najbardziej dramatycznych i nastrojowych wyścigów w naszym kalendarzu. Wiem, że kierowcy, zespoły i fani nie mogą się już doczekać przybycia do Singapuru w przyszłym roku.

Nowy wyścig zaplanowany został na końcówkę sezonu 2008, we wrześniu lub październiku. To, że będzie rozgrywany późnym wieczorem oznacza, że zgromadzi on także dużą liczbę widzów przed TV w Europie. Oczekuje się także dużego ekonomicznego oddźwięku w regionie.

&,tory/singapore.jpg,,

To nie tylko wyścig samochodowy. - powiedział singapurski minister transportu i przemysłu, Pan Iswaran. Widzimy to jako międzynarodowy festiwal, który daje wiele możliwości dla wszystkich, zarówno mieszkańców miasta, jak i gości. Singapurczycy są podekscytowani nadchodzącym wyścigiem i podzielam ich entuzjazm. Singapur nie może się już doczekać, by przywitać kierowców, zespoły i fanów Formuły 1.

Trasa zostanie wyznaczona na drogach publicznych w okolicach zatoki Marina. Projekt przewiduje zamontowanie bardzo mocnych systemów oświetlenia, by odtworzyć dzienne warunki i spełnić najbardziej rygorystyczne protokoły bezpieczeństwa. Trybuny będą w stanie pomieścić ponad osiemdziesiąt tysięcy ludzi, a permanentne boksy staną się częścią istniejącego kompleksu Singapore Flyer.

Źródło: Formula1.com

KOMENTARZE

6
Kori
12.05.2007 04:43
Pare tygodnii temu bylismy z kumplem obejrzec proponowana trase i porobilismy troche fotek. On to teraz opisuje, wiec mysle, ze wkrotce wrzuce, gdzies na froum. Super, ze to juz ostateczna decyzja co do Singapuru, tylko niezmiernie wkurza mnie data, pare miesiecy wczesniej i bym mogl obejrzec :/
kuba_new
11.05.2007 09:43
tacz czy owak napewno bedzie to fantastyczny widok szkoda ze beze mnie :(
Maraz
11.05.2007 03:36
Jak zwał tak zwał ;-) No dobra, zmoderowałem swój komentarz...
Thunder Bolt
11.05.2007 03:33
Maraz pisze się półtora a nie półtorej :-) napewno Mosleyowi dali "troszkę" kasy i się zgodził
Maraz
11.05.2007 02:10
Jeszcze mają półtora roku na to, więc wszystko jest do zrobienia. W najgorszym wypadku wyścig zostanie rozegrany w dzień :) Nawet na zwykłych torach jest tak, że dopóki FIA nie zatwierdzi gotowego obiektu, to nie odbędzie się na nim wyścig. Mimo to umowę na organizację GP zawiera się zwykle jeszcze przed rozpoczęciem budowy.
rafaello85
11.05.2007 02:07
Ale zaraz, przecież Mosley mówił, że dopóki mu nie udowodnią, że nocny wyścig jest bezpieczny to on się na takie rozwiązanie nie zgodzi. To już wszystko posprawdzane, przetestowane i w ogóle???