Force India potwierdza jednak dotychczasowych kierowców

Vijay Mallya: "Wybór leżał całkowicie w naszej gestii"
13.12.0817:54
Marek Roczniak
4027wyświetlenia

Nie dalej jak w czwartek właściciel Force India - Vijay Mallya przyznał w wywiadzie udzielonym BBC, że nie zapadła jeszcze żadna decyzja w sprawie składu kierowców jego zespołu na sezon 2009. Dwa dni później niemiecka agencja DPA zacytowała jednak inną wypowiedź Hindusa, w której potwierdza on zachowanie dotychczasowych kierowców.

Nie sfinalizowaliśmy niczego, jeśli chodzi o kierowców wyścigowych (na przyszły sezon). Przedyskutuję tę kwestię z McLarenem i w odpowiednim czasie podejmę decyzję. - powiedział Mallya w czwartek BBC. Jeśli jednak wierzyć oświadczeniu zacytowanemu dzisiaj przez Deutsche Presse-Agentur, decyzja już zapadła.

Oczywiście przyjęliśmy z zadowoleniem rady naszych nowych partnerów w tej kwestii, jednakże wybór leżał całkowicie w naszej gestii i oparliśmy go na obecnych talentach dostępnych dzisiaj na rynku. W osobach Giancarlo, Adriana i Tonio mamy wspaniałą równowagę pomiędzy doświadczeniem i ambicją, a teraz zachowamy także pełną ciągłość. - cytuje DPA oświadczenie Mallyi.

Źródło: EarthTimes.org

KOMENTARZE

3
Mariusz
15.12.2008 11:38
Zaskoczyło mnie, że zatrzymali Liuzziego a nie wzięli na testera jakiegoś Indyjczyka. Przypuszczam, że jeśli Fisico albo Sutil będą cieniowali w sezonie 2009 mogą zostac zastąpieni przez Paffeta, de la Rosę albo di Restę. A na rok 2010 pewnie McLaren i tak im wciśnie kogoś swojego za Giancarlo, który najprawdopodobniej zakończy karierę w F1.
im9ulse
13.12.2008 09:17
"DJ Malija" pewnie jest lobbowany przez McLarena :) Paffetta im chca wtrynić..
SzczepanPL
13.12.2008 05:44
ten news nie wnosi nic nowego :)